تبلیغات
پاتوق دختر و پسر - مطالب آبان 1386
چهارشنبه 30 آبان 1386

لنزهای رنگی

   نوشته شده توسط: ستاره    نوع مطلب :عمومی ،

زیان‌آور بودن لنزهای رنگی برای چشم 

ایرنا-انجمن چشم پزشكان ژاپن هشدار داد كه استفاده از لنزهای رنگی آرایشی موجود در بازار می‌تواند برای چشم افراد زیان آور باشد.
به گزارش روز دوشنبه روزنامه "یومیوری"، نتیجه بررسی این انجمن نشان داده است كه در طول یك ماه گذشته در میان كسانی كه از لنز رنگی برای چشم استفاده می‌كنند، ‪ ۲۷‬نفر به دلیل بیماری چشمی به پزشك مراجعه كردند.

به نقل از یومیوری، بیماری چشمی ‪ ۹‬نفر از این افراد از نوع بیماری‌هایی بود كه احتمال نابینا كردن چشم را نیز به‌دنبال داشته است.

بررسی‌های انجام شده در ژاپن نشان می‌دهد كه در چند مورد از لنزهای رنگی آرایشی، رنگ لنز به درون چشم نشت یافته و به دلیل تحریك اجزای درون چشم، سبب خارش و تورم چشم شده است.

هم‌اكنون در ژاپن دو نوع لنز رنگی به‌فروش می‌رسد كه یكی از آنها با توصیه و نسخه پزشكان و با هدف افزایش توانایی بینایی استفاده می‌شود، اما دومین نوع آن برای زیبایی بوده كه در بازار در دسترس همگان است.

وزارت بهداشت، رفاه و كار ژاپن با توجه به نتایج بررسی‌ها و هشدار كارشناسان به دنبال تدبیر اندیشی‌های لازم در این زمینه است.

یكی از این تدابیر می‌تواند موظف كردن شركت سازنده لنز رنگی به ارایه توضیحات لازم در زمینه عوارض زیان‌آور استفاده از لنز رنگی بر روی جعبه این نوع لنزها، همانند پاكت‌های سیگار باشد.یکشنبه 20 آبان 1386

میمون تنبل سه چنگالی

   نوشته شده توسط: ستاره    نوع مطلب :عمومی ،

 


این پستانداران تنبل گیاهخوار هستند اما آنها را مربوط به گروه گورکنها و مورچه خوارهای حشره خوار می دانند آنها به صورت سرو ته از شاخه آویزان می شوند و برای این کار از پنجه های قلابی شکل استفاده می کنند و با به ترتیب پایین آوردن پاها به سمت پایین حرکت می کنند میمونهای تنبل 3 چنگالی حیواناتی هستند با قدرت دید ضعیف که برای پیدا کردن غذا از بو و لمس کردن استفاده می کنند .